Competition  Results 

#UKSDC

HARROW 2019 RESULTS TOP PLACES

CREW RESULTS

UNDER 9

1. NXT Generation
2. ID Minis
3. Steppaz Proteges
4. Sketch

MEGA

1. FK Mega Crew
2. Identity
3. DDUK

ADULTS

1. Challenge Arts
2. Novalux
3. Supremettes
4. Ohana Crew
5.  Scion Dance Crew

PARENTS

1. MuMs Da Word
2. Finesse

U13 BEGINNERS

1. GDC Crew
2. Steppaz Miniz
3. The Celrstials
4. Kitikool
5. Scribble

U13 INTERMEDIATE

1. FK Apollo
2. Defiance
3. Steppaz Bratz
4. Lil Hustlers
5. Identity

U17 BEGINNERS

1. NUCODE
2. Ctrl Juniors
3. Grafitti
4. Conco Dance
5. Motivate

U17 INTERMEDIATE

1. ID Juniors
2. FK Crew
3. AStarz Romasz Elite
4. United Force Crew
5. Origen

DUO RESULTS

UNDER 7

1. Sienna Whiley-Thompson & Savannah Afonso-Dalcee
2. Jenais Blackwood-Dilaver & Kenya Oke
3. Rhia Patel & Emily Watson
4. Violet White  & Imogen Newby-Kemp
5. Neeva Patel & Eloise Burgess

UNDER 9

1. Jasmine Pottinger Scott & Charissa Zola
2. Erin Hughes & Amelia Thompson
3. Lily Gray & Lola Cregan
4. Amber May & Mayla Cadzow

UNDER 11 BEGINNERS

1. Navayah-Charlize Titre & Teeyah Cunningham
2. Kierah Johnson & Savannah-Rose Edwards
3. Tianna Mintoff-Payne & Victoria Gbeho
4. Kai’yonna Lewin & Amira Bravo

UNDER 11 INTERMEDIATE

1. Nevaeh Kennewell & Niriyah Thomas-Brown
2. Sorayiah Morgan & Cordell Munyawiri
3. Bella & Thompson & Macey Greenaway
4. Myka Holland & Tegan Pratt
5. Lottie Salmon & Katie Ingrim

UNDER 13 BEGINNERS

1. Ava-marie King & Chaya Tiwary
2. Lex Sarwan & Emily Barnes
3. Faith Costa & Jesica Deane
4. Gracie Barden & Sophie Mason
5. Elizabeth Saunders & Lily Everett

UNDER 13 INTERMEDIATE

1. Darcy Martin & Sienna Chambers
2. Oliwia Chudoba & Sophia Khan
3. 
Reneka Munroe-Walker & Ama-Stella Osei-tutu
4. Toby Green & Freya Rooney
5. Hannah Duffy & Tally Wright

UNDER 15 BEGINNERS

1. Maggie Ioannou & Jada Sykes
2. Jojo Mbolo & Esther Kitima
3. Chloe Watson & Nancy Spink
4. 474
5. Bethany Newbury & Dilyana AKsoy

UNDER 15 INTERMEDIATE

1. Shayla Johnson & Julie Dymoke
2. Aaron Clarke & Leyla Goodwin
3. Tia-Louise Dalcee & Tayah Higgins
4. Kiera Nunn & Cyra Johnson
5. Georgia Thipthorpe & Hunney Carpenter

UNDER 17 BEGINNERS

1. Kian Melhuish & Callum Jones
2. Naomi Mayers & Jasmin Budiño-Carreira
3. Amber Kotey & Lucy McClean
4. Kiera Probert & Charlotte Cope
5. Lily Flewitt & Kiya Pombeah-Savage

UNDER 17 INTERMEDIATE

1.  Dehisa Barbu & Nicola Nastase
2. Thea Powell & Hannah-Rei Amadi
3. Ioanna Tutu & Robert Moisa
4. Annie Johnson & Olivia frost

ADULTS

1. Viviana Malerba & Beatrice Capretti
2. Monique Matthews & Tasha Tully
3. Miahai Pirvulet & Mihai Mateas
4. Kaja Bruce & Adrian Falconer
5. Emily Hunt & Lily Rouse

SOLO STREET RESULTS

ADULTS

1. Connor Clarke-Oliver
2. Kyle Clark Samuel
3. Manel Souissi
4. Jesse Appiah
5. Cosmin Costache

UNDER 7

1. Charissa Zola
2. Lacey Lansiquot
3. Layla Brown
4. Naylah Smith
5. Kenya Oke

U9 BEGINNERS

1. Jasmine Pottinger Scott
2. Evarna-Rose Bortey
3. Talulla Mayo
4. Georgia May McCrae
5. Georgia Fenton

U9 INTERMEDIATE

1. Sorayiah Morgan
2. Myka Holland
3. Nevaeh Kennewell
4. Alyssa Khan

U11 BEGINNERS

1. Na’imah Williams
2. Sunshine Mainzer
3. Alissyah Philip
4. Isabella Diggle
5. Teeyah Cunningham

U11 INTERMEDIATE

1. Tegan Pratt
2. Nariyah Thomas-Brown
3. Lucia Anderson
4. Toby Green
5. Macey Greenway

U13 BEGINNERS

1. Lex Sarwan
2. Rio Bartley
3. Ruby Bhowmick
4. Tola Gawrylewska
5. Ria Lawson

U13 INTERMEDIATE

1. Ellie Arnese
2. Harry Beynon
3. Luca Murray
4. Sadie Thwaites
5. Dylan Jay

U15 BEGINNERS

1. Mya Moody
2. Nefertari Blake
3. Amber Kotey
4. Tanya Tome
5. Jada Sykes

U15 INTERMEDIATE

1. Aaron Clarke
2. Leyla Goodwin
3. Sam Peirce
4. Joshua Wilberforce
5. Shaylah Johnson

U17 BEGINNERS

1. Kian Melhuish
2. Keria Probert
3. Thea Powell
4. Ben Kawanna
5. Ben Faulkner

U17 INTERMEDIATE

1. Caine Harrison
2. Barnaby Wooldridge
3. Robert Moisa
4. Eva Marie Parker
5. Christal Innerarity

HOUSE RESULTS

U9 HOUSE

1. Jenais Blackwood-Dilaver
2. Jasmine Pottinget-Scott
3. Naylah Smith

U13 HOUSE

1. Jessica Deane
2. Hayley Watson
3. Dylan Jay
4. Daisie Smith
5. Lily-Mae Cross

U17 HOUSE

1. Immanuel Isingoma
2. Shaylah Johnson
3. Kiera Nunn
4. Chloe Watson
5. Barnaby wooldridge

ADULT HOUSE

1. Will Timpson
2. Bogdan Nastase
3. Florin Likandru

LOCKING RESULTS

U9 LOCKING

U13 LOCKING

1. Macey Saunders
2. Lucia Anderson
3. Hayley Watson
4. Tola gawrylewska
5. Oliwia Chudoba

U17 LOCKING

1. Maggie Ioannou
2. Hunny Carpenter
3. Keria Probert
4. Barnaby Wooldridge
5. Leonie Webb

ADULT LOCKING

1. Kadeem Akinyemi
2. Bogdan Nastase

POPPING RESULTS

U9 POPPING

1. Maxwell Cole
2. Jasmine Pottinger-Scott
3. Jenais Blackwood-Dilaver

U13 POPPING

1. Taylon Perkins
2. Mikee Trice
3. Lucia Murray
4. Dylan Jay
5. Harry Beynon

U17 POPPING

1. Eva Marie Parker
2. Jamie Nung-Vu
3. Tyler Wheeler
4. Sam Pierce
5. Molly Gray

ADULT POPPING

1. Connor Oliver-Clarke
2. Kyle Clark Samuel
3. Kadeem Akinyemi
4. Cosmic Costache

BREAKDANCE RESULTS

U9 BREAKDANCE

U13 BREAKDANCE

1. Finley Fryer
2. Angelo McKeverne
3. Alexandru Savu
4. LJ John Jackson
5. Harvey Holland

U17 BREAKDANCE

1. Filippo Marini
2. Thomas Attolico
3. Immanuel Isingoma
4. Barnaby Wooldridge
5. Lucia Cresseri

ADULT BREAKDANCE

1. Mihai Pirvulet
2. Mattia Lumini
3. Dennis Gaman
4. Cosmic Costache
5. Ria Lawson

PETERBOROUGH 2019 RESULTS TOP PLACES

CREW RESULTS

UNDER 9

1. NXT Generation
2. ID Minis
3. Steppaz Proteges
4. Sketch

MEGA

1. UDA
2. Starstreet Troopers

ADULTS

1. FK Alpha
2. Urban Stylez
3. Dance Waves
4. Panthers

PARENTS

1. Dad’s That Dance
2. Diamond Classicz

U13 BEGINNERS

1. Diamond Minis

2. Steppaz Miniz

3. Radicals

4. KI-D

5. Riot Squad

U13 INTERMEDIATE

1. Diamond Bratz
2. F Crew

U17 BEGINNERS

1. Illuminate
2. Elaboration
3. Effex
4. SMDC

U17 INTERMEDIATE

1. Urban Youth
2. FK Crew
3. KDC

DUO RESULTS

UNDER 7

1. Issac Thompson & Alyssa Khan
2. Lilly Clayton & Sophie Bates
3. Sienna Whiley & Savannah Afonso-Dalcee

UNDER 9

1. Charissa Zola & Jasmine Pottinger-Scott
2. Kanna Kaneto & Chisaki Suwa
3. Josh Moabi & Seyan Patel
4. Nevaeh Kennewell & Tiah Patel

UNDER 11 BEGINNERS

1. Ishana Odedra & Lexi Morris
2. Oliwia Chudoba & Sophie Khan
3. Tianna Mintoff-Payne & Nariah Thomas-Brown
4. Navayah-charlize Titre & Teeyah Cunningham
5. Enrique Allwood & Makai Harper

UNDER 13 BEGINNERS

1. Tally Wright & Hannah Duffy
2. Lucia Anderson & Harry Beynon
3. Shamaya Christophe & Tia-Louise Dalcee
4. Erin Fells & Erica Morey

UNDER 13 INTERMEDIATE

1. Chloe Smith & Zyrus Degville
2. Kara Dockeray & Reneka Munroe-Walker

UNDER 15 BEGINNERS

1. Amy Culver & Saarah Ullah
2. Luana Tavares & Anisa Johnson
3. Shamari Fletcher & Tayah Higgins

4. Zuzanna Anyszek & Daniel Lewis

UNDER 17 BEGINNERS

1. Meagan Laws & Hope Dawe
2. Christal Innerarity & Leshay Whiley
3. Tilly Mae Ford & Amy Fanals Wyatt
4. Mary Farruku & Krystal Monaghan

UNDER 17 INTERMEDIATE

1. Barnaby Wooldridge & Issac Ward
2. Aamira Coan-Ali & Amy Burton
3. Paige Weahterall & Gabby Eggleton
4. Millie Paige Ross & Chloe Denholm

SOLO STREET RESULTS

UNDER 7

1. Charissa Zola
2. Alyssa Khan
3. Layla Brown

UNDER 9

1. Lucia Anderson
2. Samiya Dean Blake
3. Bethany Man
4. Tiah Patel

U11 BEGINNERS

1. Navayah-Charlize Titre
2. Sophia Khan
3. Enrique Allwood
4. Tianna Mintoff-payne

U11 INTERMEDIATE

1. Chloe Smith
2. Zyrus Degville
3. Nariah Thomas-Brown
4. Naomi Desir

U13 BEGINNERS

1. Anisa Johnson
2. Che-Maurel Edwards-Norville
3. Nefertari Blake

U13 INTERMEDIATE

1. Issac Ward
2. Kyra Dockeray
3. Shamaya Christophe
4. No. 403

U15 BEGINNERS

1. Amy Culver
2. Abihail Zola
3. Leshay Whiley
4. Ellie Mae Briggs

U15 INTERMEDIATE

1. Locke Hollis
2. Luke Lynch

U17 BEGINNERS

1. Aamira Coan-Ali
2. Christal Innerarity
3. No. 405
4. Millie Paige Ross
5. No. 407

ADULTS

1. Barnaby Wooldridge
2. Mac Green
3. Bradley Wade
4. No. 408

LOCKING RESULTS

U9 LOCKING

1. Ava Robinson
2. Alaiya Porter Huggins
3. Nevaeh Kennewell

U13 LOCKING

1. Zyrus Degville
2. Reneka Munroe-Walker
3. Chloe Smith
4. Tia-louise Dalcee
5. Shamaya Christophe

U17 LOCKING

1. Christal Innerarity
2. Barnaby Wooldridge
3. Ellie Mae Briggs
4. Krystal Monaghan
5. Tilly Mae Ford

ADULT LOCKING

POPPING RESULTS

U9 POPPING

1. Maxwell Cole
2. Nefertari Blake
3. Shamaya Christophe
4. Jasmine Pottinger -Scott

U13 POPPING

1. Anisa Johnson
2. Shamari Fletcher
3. Navayah-Charlize Titre
4. Dreem Ford

U17 POPPING

1. Amy Culver
2. Locke Hollis
3. Barnaby Wooldridge
4. Christal Innerarity

ADULT POPPING

1. Bradley Wade
2. Mac Green
3. Devontai park
4. No. 408

BREAKDANCE RESULTS

U9 BREAKDANCE

1. Josh Moabi
2. Lucia Anderson
3. Nicholas Pavlou

U13 BREAKDANCE

1. Nefertari Blake
2. Dreem Ford

U17 BREAKDANCE

1. Barnaby Wooldridge
2. Sacha Joseph

ADULT POPPING

1. Alfie Manser
2. Ade Onanuga

NEED HELP BOOKING? CALL US ON: 07816 215575